Πληρωμές στη Δόξα πριν αγώνα με τον Πλατανιά

Δημοσιεύθηκε

στις

Αμφίβολος για το παιχνίδι παραμένει ο Κόντος που ακολουθεί ατομικό, ενώ επανήλθαν στις προπονήσεις οι Ρόβας, Αποστολίδης και Σιώπης που θα βρίσκονται κανονικά στα πλάνα του προπονητικού επιτελείου.

Γενικότερα την Παρασκευή η διοίκηση της ομάδας ξεκίνησε τις πληρωμές του ποδοσφαιρικού τμήματος για τον περασμένο μήνα, κάτι που θα συνεχιστεί τμηματικά και τα επόμενα 24ωρα.

Με χαλάρωμα στη Δράμα το απόγευμα θα ολοκληρωθεί η προετοιμασία του Πλατανιά  για τον αυριανό αγώνα

Υπενθυμίζουμε ότι στον πρώτο γύρο η Δόξα πέτυχε μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα του Πλατανιά. Οι «μαυραετοί» παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με το γκολ του Νίλι στο 42’, κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να αντιδράσουν και να πάρουν μια πολύ μεγάλη νίκη.

Στο 45’ ο Ρόβας με σουτ έφερε το ματς στα ίσα, ενώ στο 76’ ο Κρητικός έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Δράμας. Το τελικό 3-1 για τη Δόξα, διαμορφώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι του Ιωαννίδη.

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 1986

Ο Ραφαήλ Γιαννακόπουλος και Δράμα μαζί την νέα χρονιά.

Και την νέα χρονιά ο Ραφαήλ Γιαννακόπουλος θα στηρίξει την προσπάθεια της ομάδας που τον ανέδειξε. Ο αθλητής είναι σημαντική αμυντική επιλογή για τον Σάκη Βαλαβάνη, ενώ πέρυσι βοήθησε την ομάδα στην θέση του πίβοτ. Ο νεαρός είναι αποφασισμένος να δώσει τον καλύτερο εαυτό του ώστε να βοηθήσει την ομάδα να φτάσει όσο γίνεται πιο ψηλά.

Ραφαήλ καλή συνέχεια στην ομάδα και κάθε επιτυχία στα αθλητικά σου όνειρα.

Ο Ραφαήλ Γιαννακόπουλος δήλωσε: Είμαι πολύ χαρούμενος που και φέτος θα αγωνιστώ στην BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 1986 . Θέλω να ευχαριστήσω τον κ. Τογανίδη και τον κόουτς κ. Σάκη Βαλαβάνη για την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπο μου όσο και τους συμπαίκτες μου που πλέον τους νιώθω οικογένεια μου! Θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό και εύχομαι η ομάδα να πετύχει τους στόχους της και να πάει πιο ψηλά. Τέλος να ευχαριστήσω τον κόσμο της Δράμας που μας στηρίζει και μας δίνει δύναμη για την συνέχεια. Υγεία σε όλους και καλή αγωνιστική σεζόν χωρίς τραυματισμούς.

Διαβάστε όλο το άρθρο

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Στον Πανδραμαϊκό ο Μουδούρογλου !

στις

Από

Ο Πανδραμαϊκός Α.Ο., ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον Δραμινό ποδοσφαιριστή Σάββα Μουδούρογλου.
Το νέο απόκτημα του συλλόγου μας είναι γεννημένος την 15.12.1991 και αγωνίζεται στην επίθεση.
Έχει αγωνιστεί την περίοδο  2015-2016 στη Super League, όπου σε 12 συμμετοχές με την ομάδα του Πανθρακικού, σημείωσε ένα τέρμα.
Το 2018-2019 αγωνιζόμενος στον Αετό Ορφανού, ήταν 2ος σκόρερ στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής με 15 τέρματα.
Την περίοδο 2019-2020 αγωνίστηκε με τα χρώματα του ιστορικού Εθνικού Πειραιώς, στην Γ’ Εθνική.
Έχει επίσης αγωνιστεί στο παρελθόν σε Άρη Θεσσαλονίκης U19, Δόξα Δράμας, Νίκη Βόλου, και Αιολικό.

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Απόφαση CAS: Επιστρέφει τους 7 βαθμούς στον ΠΑΟΚ

στις

Από

Πηγή: ΑΠΕ/ΜΠΕ

Νέα δεδομένα στο ελληνικό πρωτάθλημα και τη μάχη της δεύτερης θέσης δίνει η απόφαση που πήρε το Αθλητικό Διαιτητικό Δικαστήριο (CAS) για την υπόθεση της πολυϊδιοκτησίας ΠΑΟΚ – Ξάνθης.

Την αναπομπή της υπόθεσης περί πολυϊδιοκτησίας ΠΑΟΚ και Ξάνθης στην Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ, αποφάσισε σύμφωνα με πληροφορίες το Ανώτατο Διαιτητικό Δικαστήριο της Λοζάνης. Το CAS έκρινε ότι η δευτεροβάθμια επιτροπή της ομοσπονδίας όφειλε να μπει στην ουσία της υπόθεσης και να εκδικάσει κανονικά, χωρίς να δεχθεί ως δεσμευτικό το πόρισμα της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού.

Παράλληλα, το CAS αποφάνθηκε ότι, μέχρι την εκδίκαση της υπόθεσης, θα πρέπει να επιστραφούν οι επτά βαθμοί που έχουν αφαιρεθεί από τον ΠΑΟΚ. Έτσι, ο «Δικέφαλος του Βορρά» ξεπερνά την ΑΕΚ και ανεβαίνει στη δεύτερη θέση των πλέι-οφ με 68 βαθμούς, έναντι 65 της Ένωσης.

Η απόφαση του CAS προκαλεί κάποια ερωτηματικά για την αντίστοιχη ποινή της Ξάνθης για την ίδια υπόθεση. Αν και η θρακιώτικη ομάδα δεν προσέφυγε στο Δικαστήριο της Λοζάνης, η λογική λέει ότι, από τη στιγμή που η υπόθεση θα επανεκδικαστεί στην Επιτροπή Εφέσεων, θα πρέπει να της επιστραφούν οι επτά από τους δώδεκα βαθμούς που της έχουν αφαιρεθεί (οι άλλοι πέντε αφορούν την μη δήλωση αλλαγής της μετοχικής σύνθεσης). Αν αυτό ισχύσει, η Ξάνθη ανεβαίνει στους 30 βαθμούς και διασφαλίζει οριστικά την παραμονή της στη Super League.