Πληρωμές στη Δόξα πριν αγώνα με τον Πλατανιά

Δημοσιεύθηκε

στις

Αμφίβολος για το παιχνίδι παραμένει ο Κόντος που ακολουθεί ατομικό, ενώ επανήλθαν στις προπονήσεις οι Ρόβας, Αποστολίδης και Σιώπης που θα βρίσκονται κανονικά στα πλάνα του προπονητικού επιτελείου.

Γενικότερα την Παρασκευή η διοίκηση της ομάδας ξεκίνησε τις πληρωμές του ποδοσφαιρικού τμήματος για τον περασμένο μήνα, κάτι που θα συνεχιστεί τμηματικά και τα επόμενα 24ωρα.

Με χαλάρωμα στη Δράμα το απόγευμα θα ολοκληρωθεί η προετοιμασία του Πλατανιά  για τον αυριανό αγώνα

Υπενθυμίζουμε ότι στον πρώτο γύρο η Δόξα πέτυχε μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα του Πλατανιά. Οι «μαυραετοί» παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με το γκολ του Νίλι στο 42’, κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να αντιδράσουν και να πάρουν μια πολύ μεγάλη νίκη.

Στο 45’ ο Ρόβας με σουτ έφερε το ματς στα ίσα, ενώ στο 76’ ο Κρητικός έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Δράμας. Το τελικό 3-1 για τη Δόξα, διαμορφώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι του Ιωαννίδη.

Από

Με ήττα συνοδεύτηκε η πρώτη εμφάνιση της της ΔΟΞΑ 2016 F.C. στο πρωτάθλημα της Α Εθνικής σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο της Δόξας Δράμας.

Έχοντας να αντιμετωπίσει μια ιδιαίτερα ανταγωνιστική και πλήρης ομάδα δεν κατάφερε σε κανένα λεπτό του αγώνα να παρουσιάσει το καλό της εαυτό και το τελικό αποτέλεσμα ήταν απόλυτα δίκαιο.

Με νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα τις Κατεργιαννακη Μαυρίδου αλλά και την διεθνή Ιρλανδή Cunningham Erica αλλά χωρίς τις Doherty, Ghineueux, οι οποίες ήταν εκτός αποστολής λόγω μη έκδοσης δελτίων αλλά και τη Πουλιουδη Ελπίδα την περσινή πρώτη σκόρερ της ομάδας, λόγω τραυματισμού η ομάδα μας μπήκε χωρίς την απαιτούμενη ενέργεια στον αγώνα.

Ο τραυματισμός της Cunningham στο κεφάλι ( διακομίστηκε στο ΓΝ Δράμας για τις απαραίτητες εξετάσεις από το οποίο αποχώρησε ευτυχώς χωρίς περαιτέρω προβλήματα) πριν τη συμπλήρωση 25 λεπτών αγώνα δημιούργησε ακόμη περισσότερα προβλήματα στον κοουτς Τσιμπλιδη.

Στα θετικά της αναμέτρησης η παρουσία του κόσμου στις εξέδρες του γηπέδου της Δόξας Δράμας ο οποίος ενίσχυσε και χειροκρότησε τις προσπάθειες των αθλητριών μέχρι το τελευταίο λεπτό και η χρησιμοποίηση και φέτος νεαρών αθλητριών όπως οι δεκατετράχρονες Μπιλορογλου και Χιντζιδου στην αρχική ενδεκάδα και των νεαρών Ντερεμιδου Λαζαρίδου και Λυρατζη ως αλλαγές ….

Πριν την έναρξη του αγώνα η ομάδα μας τίμησε την παίκτρια του Αστέρα Τρίπολης Μελισσου Ιωάννα για την σημαντική συμβολή της ως αρχηγός της ομάδας futsal του συλλόγου μας στην πρώτη της συμμετοχή της στο πανελλήνιο πρωτάθλημα futsal.

Σύνθεση ( Τσιμπλιδης)
Κατεργιαννακη, Μαυρίδου, Ζήση, Ηλιάδη, Cunningham(25′ Ντερεμιδου) Χιντζιδου (58′ Πουλιουδη Κατερίνα), Μπαντή(85′ Λυρατζη ) Χατζηιωάννου, Τζιντζογλου, Μπαμπαλή, Μπιλορογλου (58′ Λαζαρίδου)

Διαβάστε όλο το άρθρο

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Αήττητη στη σεζόν η Bianco Monte Δράμα με 4 νίκες και μια ισοπαλία

στις

Από

Το σερί της στη Handball Premier με 3/3 και το αήττητο στη σεζόν με 4 νίκες και μια ισοπαλία διεύρυνε η Δράμα που επικράτησε εύκολα 30-27 του Κιλκίς με 9 γκολ από τον Κρητικό. Παρότι το τελικό σκορ δεν το φανερώνει η Δράμα ήταν καταιγιστική στο α’ ημίχρονο, αφού προηγήθηκε 20-9.

Στο β’ μέρος το Κιλκίς έκανε την αντεπίθεση του και έβγαλε εγωισμό με αποτέλεσμα να μειώσει τη διαφορά, δείχνοντας πολύ καλύτερη εικόνα, αλλά η Δράμα διατήρησε διαφορά ασφαλείας και δεν απειλήθηκε.

ΒIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ- ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 30-27

Τα πεντάλεπτα: 5-0, 7-1, 10-3, 12-3, 14-6, 20-9 (ημχ), 21-14, 24-16, 26-19, 27-20, 28-23, 30-27

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Κρητικός 9, Κοτσιώνης 5, Χαϊτίδης 5, Πολύδωρος 4, Λατσάκου, Τοζακίδης, Τουνγκελίδης, Καλαϊτζίδης, Μανωλούδης 1, Λαζαρίδης, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 3, Ιωαννίδης, Γκρούμπιτς 3.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γεωργιάδης): Μποροντάι, Μήγγας, Ελευθεριάδης 2, Φώτογλου, Αλεξανδρίδης 4, Κουτουλογένης, Ζώτος, Μπουτκάρης 4, Κουσίδης, Δομπρής 7, Μπέρεζνι 5, Σιγγιρίδης 4, Στανκίδης, Παπαγιάννης 1, Αντωνίου, Παντικίδης.
Διαιτητές: Λινάρδος- Νικολαϊδης, Κόκκινη: 51:59 Τριανταφύλλου (για διαμαρτυρία), Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 2/3-3/4