ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Bianco Monde Δράμα 1986 – Φίλιππος Βέροιας 28-26

Δημοσιεύθηκε

στις

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη, σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα Handball Premier, για την ομάδα μας Bianco Monde Δράμα 1986 αυτή τη φορά στη Δράμα, απέναντι στον μαχητικό Φίλιππο Βέροιας, με 28-26.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε εξαιρετική ημέρα τον τερματοφύλακά τους Κριούτσκοφ, ωστόσο, δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα της ομάδας του, που είχε το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 1-2 , 3-4 και το σκορ ήταν ισόπαλο στο 15΄ ( 6-6).

Η ομάδα μας ανέβασε το ρυθμό της και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 15-12, αλλά αποβλήθηκε στο 27 ο τερματοφύλακας Παπάζογλου με κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι σε πέναλτυ που παραχώρησε.

Στην επανάληψη ομάδα μας διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα και ήταν μπροστά στο σκορ με 3 έως 4 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 6-6, 9-7, 11-8, 15-12 (ημίχρονο) 17-14, 19-15, 21-17, 23-19, 25-22, 28-26

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 86 (Σάκης Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Παπάζογλου Ε., Σίνα, Χαϊτίδης 8, Τουνγκελίδης 4, Δέσπος, Παγωνίδης, Παπαδόπουλος 3, Κουρτίδης, Παπάζογλου Α. 4, Καφαντάρης 3, Βακκάς, Φραγκούλης, Θωμίδης, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 6.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κώστας Τούτσης): Αρβανιτίδης, Κωστακίδης 9, Φιλόσογλου Β., Άγκοβιτς 1, Κριούτσκοφ, Παπαδόπουλος 3, Κουκουτσίδης 2, Μπαλτατζής 4, Φιλόσογλου Κ., Τριανταφυλλίδης 7, Τσαμήτρος, Στανκίδης, Ρίζος, Καραγιοβάνης, Πετρομελίδης, Κακαφίκας.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος