Η Προσοτσάνη νίκησε εντός έδρας 2-1 τον Ηρακλής Αμμουδιάς με ανατροπή και βρέθηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος των μπαράζ.
Κρίσιμη η επόμενη αγωνιστική όπου θα αντιμετωπίσει τον Καμπανιακό εντός έδρας την Κυριακή 29/05. Με νίκη θα είναι “αγκαλιά” με την άνοδο στη Γ’ Εθνική.
Προσοτσάνη – Ηρακλής Αμμουδιάς 2-1
Η ομάδα του Ηρακλή μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με τον Λαδόπουλο στο 12 λεπτό.
Άμεση η απάντηση από την ομάδα μας στο 15 λεπτό με μακρυνό σουτ του Τόπι και λάθος εκτίμηση της φάσης από τον τερματοφύλακα και 1-1.
Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα της Αμμουδιάς ήταν καλύτερη και δημιούργησε ευκαιρίες να προηγηθεί ξανά.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Προσοτσάνης “ανέβασε στροφές” και το παιχνίδι ήταν ισσοροπημένο. Στο 83 λεπτό σε μια λάθος έξοδο του τερματοφύλακα του Ηρακλή το εκμεταλλεύτηκε και πάλι ο Τόπι με πλασέ έκανε το 2-1.
Ιστορική στιγμή, αλλαγή σελίδας για την ομάδα του ΠΑΟΠ Νέας Αμισού, η κατάκτηση του Πρωταθλήματος Δράμας και η δυναμική παρουσία μας στους αγώνες κατάταξης μας οδηγεί στην εκπλήρωση του ονείρου… ο ΠΑΟΠ στη Γ Εθνική κατηγορία!!!
Η εκπληκτική περσινή χρονιά μας οδήγησε τελικά στις Εθνικές κατηγορίες, ελπίζουμε να σταθούμε αντάξιοι της παράδοσης του Δραμινού ποδοσφαίρου.
Το ΠΑΜΕ ΜΠΑΛΑ φέρνει σήμερα στο φως της δημοσιότητας ένα πολύ σοβαρό θέμα που είναι άξιο απορίας πως δεν έχει ξεσηκώσει ακόμη θύελλα αντιδράσεων μεταξύ ΟΛΩΝ όσων αγαπούν πραγματικά την τεράτσια ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ!
Στην πόλης της Δράμας δυστυχώς οι χιλιάδες φίλαθλοι της ιστορικής Δόξας δεν είναι μόνο πληγωμένοι από την κατρακύλα του συλλόγου , αλλά και προδωμένοι από τα λάθος πρόσωπα που διοίκησαν τα τελευταία χρόνια την ομάδα τους.
Καθημερινά φτάνουν στην ιστοσελίδα μας παράπονα και αντιδράσεις τόσο για τις ημέρες και τα έργα της διοίκησης Πετράκη , όσο και για την διοίκηση αλαλούμ Στράντζαλη αλλά και τον άνθρωπο που οδήγησε στο τοπικό την Δόξα τον Δημήτρη Περσίδη.
Κι αν ο υποβιβασμός της ιστορικής Δόξας Δράμας στον πάτο του ποδοσφαιρικού στερώματος είναι στα πλαίσια της ποδοσφαιρικής λογικής μέσα από έναν θεμιτό ανταγωνισμό , δεν μπορεί να χωρέσει στην κοινή λογική των Δραμινών πως ένα περιουσιακό στοιχείο της ομάδος πέρασε σε χέρια ιδιώτη και μάλιστα με συνοπτικές διαδικασίες…
Ερωτήματα πολλά που δημιουργούν εκνευρισμό και πολλές απορίες μεταξύ συγγενών και φίλων… στην τοπική κοινωνία…
Επί προεδρίας λοιπόν του κ.Περσίδη ένα διαμέρισμα επί της οδού Βάντση και Παλαιολόγου που είναι περιουσιακό στοιχείο του ΓΣ πέρασε με συνοπτικές διαδικασίες και με απόφαση της ΓΣ στα χέρια πολιτικού προσώπου… της Δράμας.
Οι απορίες λοιπόν που προκύπτουν είναι εύλογες για τους αναγνώστες μας και όχι μόνο.
Γιατί δεν δόθηκαν τα χρήματα στην οφειλή του ΓΣ αφού για αυτόν τον σκοπό δόθηκε το ακίνητο για 99 χρόνια;
Να σημειώσουμε πως η απόφαση της ΓΣ για να δοθεί το ακίνητο ήταν διότι στο οικόπεδο που βρίσκεται το βοηθτικό της Δόξας , υπήρχε αξίωση από ιδιώτη ο οποίος είχε στα χέρια του τελεσίδικη απόφαση υπέρ του!
Κάπου λοιπόν στα 60.000 ευρώ το αρχικό χρέος , αλλά με συμβιβασμό περί τα 40.000 ευρώ θα έληγε το θέμα σύμφωνα με το ρεπορτάζ της σελίδας μας.
Κάτι που δεν έγινε ΠΟΤΕ!
Ο ιδιώτης εξακολουθεί να είναι στον αέρα…., και η νέα διοίκηση δυστυχώς θα έχει στην πλάτη της και άλλες παλιές αμαρτίες.
Τι έγιναν λοιπόν τα χρήματα της παραχώρησης ;
Ποιό ήταν τελικά το τίμημα της συναλλαγής και ποιά είναι η διαδρομή του ζεστού χρήματος που δεν πήγε ΠΟΤΕ στον σκοπό για τον οποίο δόθηκε το διαμέρισμα της οδού Βάντση και Παλαιολόγου;
Μήπως θα έπρεπε κάποιος δημόσιος λειτουργός να ασχοληθεί ενεργά και να δώσει λύσεις στις πολλές απορίες που θα ακολουθούν τους Δραμινούς για πολλά χρόνια;
Την ηλιθιότητα περί Πανδραμαικού που ειπώθηκε σε εκείνη την ΓΣ και που φυσικά δεν καταγράφηκε πουθενά , δεν την λαμβάνουμε υπόψη έως την στιγμή που θα ανοίξουν στόματα για να μάθουμε και εμείς οι λίγο πιο ρομαντικοί το που πήγαν τα χρήματα και με πιο τρόπο…!
Η νέα διοίκηση της Δόξας σίγουρα δεν θα ήθελε να έχει πάνω από το κεφάλι της σύννεφα και σκιές , αλλά είναι σίγουρο πως θα θέλει να προχωρήσει με ψηλά το κεφάλι.
Για αυτό άλλωστε μόλις χθες πλήρωσε ζεστά 23.000 ευρώ @σιατικα και που δεν γνωρίζουν για ποιές χρήσεις ήταν.
Ο κ.Περσίδης λοιπόν καλά θα κάνει να πει την αλήθεια στον λαό της Δράμας και μάλιστα με ανοιχτά μικρόφωνα….
Σε περίοπτη θέση στο Δημαρχείο Δράμας αναρτήθηκε banner με τη φωτογραφία της Άννας Κορακάκη, συνοδευόμενο από ευχές για επιτυχία στο μεγάλο της ταξίδι στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Η τοποθέτηση του banner περιλαμβάνεται στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας της ΕΡΤ για τη στήριξη των Ελλήνων αθλητών της περιφέρειας που θα αγωνιστούν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.
Η ΕΡΤ, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Περιφερειακών Σταθμών και την ΕΡΤ3, έχει αναλάβει μια σημαντική πρωτοβουλία για τη στήριξη των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών της ελληνικής περιφέρειας που θα συμμετάσχουν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.
Η πρωτοβουλία περιλαμβάνει την τοποθέτηση banners σε 20 πόλεις σε όλη την Ελλάδα, στις εγκαταστάσεις των Περιφερειακών Σταθμών της ΕΡΤ, καθώς και σε άλλα δημόσια κτήρια και κεντρικά σημεία. Τα banners αυτά παρουσιάζουν τα πρόσωπα και τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών, τονίζοντας την προέλευσή τους από τις περιφέρειες της χώρας.
Στο Δημαρχείο Δράμας το banner διαστάσεων 5mX2,5m τοποθετήθηκε ψηλά, στην πρόσοψη του κτηρίου στην οδό Βερμίου, σε σημείο τέτοιο ώστε να είναι ορατό και από την οδό 1ης Ιουλίου. Άλλωστε, στόχος αυτής της δράσης είναι να προβληθούν οι αθλητές, να αναδειχθεί η προσπάθειά τους και να εμπνεύσουν όλους τους Έλληνες.
Η Άννα Κορακάκη, ως μια από τις πιο διακεκριμένες Ελληνίδες αθλήτριες της σκοποβολής, αποτελεί πηγή υπερηφάνειας για την περιοχή της Δράμας και για όλη την Ελλάδα. Η ανάρτηση του banner στο Δημαρχείο αποτελεί έναν τρόπο να της δείξουμε τη στήριξή μας και να της ευχηθούμε καλή επιτυχία. Με αυτόν τον τρόπο, όχι μόνο αναγνωρίζεται η σκληρή δουλειά και οι επιτυχίες της Κορακάκη, αλλά και ενισχύεται η προσπάθειά της λίγο πριν τη συμμετοχή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία στη σελίδα μας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε τη σελίδα, θα υποθέσουμε πως είστε ικανοποιημένοι με αυτό.ΕντάξειPrivacy policy