ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Προηγήθηκε στο Βόλο αλλά έχασε με 2-1 η Δόξα

Δημοσιεύθηκε

στις

Η Δόξα προηγήθηκε στο 24′ από το γκολ του Δούμτσιου, αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν την ισοφάριση πριν βγει το ημίχρονο (35′) χάρη στον Ηλιόπουλου.

Η ομάδα μας πίεσε για δεύτερο γκολ, αλλά ο Βόλος ήταν εκείνος που το βρήκε στο 72′ με τον Πίσπα να στέλνει τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και ακολούθως στα δίχτυα, με κεφαλιά.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ:

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Ντεντάκης, Καρρίκι, Δημόπουλος (52’ Ανδρικόπουλος), Ουνγιαλίδης, Πέντα, Πίτου Γκαρσία, Λούκας (48’ Βασιλείου – 62’ Πίσπας), Καμπαγέρο, Ηλιόπουλος, Μάντζης

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Σιώπης, Πεταυράκης, Ανδρέου, Καψάλης, Μακρής, Πατράλης, Αυγενικού (78’ Σούμα), Λεμονής (59’ Κρουθ ), Μπαϊκαρά (87’ Σαμπανίδης), Δούμτσιος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δραγούσης (Κιλκίς)

ΒΟΗΘΟΙ: Τυριακίδης (Μακεδονίας), Κρυωνάς (Σερρών)

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 17ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Σάββατο 16 Φεβρουαρίου

Εργοτέλης – ΑΟΧ Κισσαμικός 1-0 (46′ Τσέλιος)

Κυριακή 17 Φεβρουαρίου

Σπάρτη – Παναχαϊκή 2-3 (10′ Γκαλβάο, 88′ Ζαχαριουδάκης – 2′ Σωτηράκος, 57′, πεν. 66′ Ελευθεριάδης)

Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός 3-2 (47′ πεν., 61′ Χατζής, 51′ Κοντοές – 32′ Σοφιάνης, 44′ Βλαχομήτρος)

Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου 0-1 (79′ Αμαραντίδης)

Ηρακλής – Κέρκυρα 1-1 (21′ πεν. Περόνε – 46′ Ν. Κρητικός)

Βόλος – Δόξα Δράμας 2-1 (35′ Ηλιόπουλος, 72′ Πίσπας – 24′ Δούμτσιος)

Αήττητος Σπάτων – Ηρόδοτος 1-1 (53′ Ρούνεϊ – 69′ Σιαλμάς)

Πλατανιάς – Καραϊσκάκης Άρτας 2-0 (63′ Λουκίνας, 75′ Καραγκούνης)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βόλος 44

2. Απόλλων Λάρισας 33

3. Κέρκυρα 30

4. Παναχαϊκή 28

5. Πλατανιάς 28

6. Απόλλων Πόντου 27

7. Εργοτέλης 26

8. Ηρακλής 23

9. Δόξα Δράμας 22

10. Κισσαμικός 21

11. Ηρόδοτος 18

12. Καραϊσκάκης 18

13. Τρίκαλα 17

14. Αήττητος 15

15. Σπάρτη 14

16. Αιγινιακός 10

* Ο πρώτος της βαθμολογίας ανεβαίνει στη Super League. Ο δεύτερος δίνει αγώνα μπαράζ με τον 13ο της Super League.

** Οι ομάδες από την 3η έως τη 10η θέση θα συμμετάσχουν στη Super League 2.

*** Βάσει αναδιάρθρωσης οι 4 τελευταίοι υποβιβάζονται στη Δ’ εθνική. Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 11-12 θα είναι στη Γ’ (Football League του χρόνου). Ουσιαστικά υποβιβάζονται κατηγορία και οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 11-12, απλά οι 4 τελευταίοι πέφτουν 2 κατηγορίες.

ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

9 γκολ

  • Βασίλης Μάντζης (Βόλος)
  • Νίκος Κουσκουνάς (Κισσαμικός)
  • Χρήστος Ελευθεριάδης (Παναχαϊκή)

8 γκολ

  • Μιγκέλ Μπιανκόνι (Πλατανιάς)
  • Εμανουέλ Περόνε (Ηρακλής)
  • Κώστας Ηλιόπουλος (Βόλος)

7 γκολ

  • Τουράμ (Κέρκυρα)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (18Η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 23 Φεβρουαρίου

  • Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας (15:00 ΕΡΤ3)
  • Εργοτέλης – Σπάρτη (15:00)
  • Δόξα Δράμας – Πλατανιάς (18:00)

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου

  • ΑΟΧ Κισσαμικός – Τρίκαλα (15:00)
  • Αιγινιακός – Ηρακλής (15:00)
  • Απόλλων Πόντου – Βόλος (15:00 ΕΡΤ3)
  • Κέρκυρα – Αήττητος Σπάτων (15:00)
  • Καραϊσκάκης Άρτας – Ηρόδοτος (15:00)

Το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

top 30 ημερών

Copyright © 2001 - 2021 | GoGrama.Gr - Η Πύλη μας

Exit mobile version